Çalışma Saatleri
10:00-22:00

Bakırköy'de Hava
/ 17 °C

€:TL
$:TL

HABERLER

9 Haziran 2016

Haberler

CAROUSEL IP KAMERA SİSTEMİ İLE ÖDÜL KAZANDI

Açıldığı günden bugüne birçok yeniliği sektörle buluşturan ve ziyaretçilere ilkleri deney imleten Carousel alışveriş merkezi uçtan uca kamera teknolojisini Radius firması tarafından yenileterek en başarılı CCTV Proje ödülünü DELL tarafından Radius’un almasına olanak sağlamıştır.

Türkiye’nin 2015 yılı çözüm ortakları ödül töreninde yılın en başarılı CCTV ödülünü Radius firması Carousel İp güvenlik kamera sistemiyle elde etmiştir.

Carousel Alışveriş Merkezinin renovasyon projesi kapsamında CCTV çözümünü Dell ürünleri ile entegre ederek en yüksek performans ve verimliliği sağlanmıştır. Bu projede teknolojinin tüm olanaklarından en optimum şekilde yararlanmış olup Türkiye’de bu boyutta bir CCTV çözümü Radius’un bilgi ve birikimi ile hayata geçirilmiştir. Dell markasının neredeyse tüm ürün gamını kullanarak hazırlanan altyapı sistemi başarıyı da beraberinde getirmiştir. Sunucular, depolama üniteleri, network ürünleri, kabinetler, iş istasyonları, masaüstü PC’ler, monitörler, dizüstü bilgisayarlar, yazılımlar, yedekleme üniteleri, veri merkezi ürünleri, kablolar, PDU’lar, UPS’ler hepsi Dell markasının ürünleridir.

Projede 300 adet 2 Megapiksel IP kamera kullanarak en yüksek kayıt ve izleme kalitesinde kesintisiz bir entegrasyon yapılmış olup günümüz endüstri standartları ve referans mimarisi gereği olan tüm yedekli yapılar eksiksiz olarak yerine getirilmiştir. Tear-3 düzeyinde bir datacenter, 4K monitörlerden oluşan bir Videowall, 0.5 Petabyte kayıt alanı, 10 gigabit yedekli Network omurga, tüm aktif cihazların uçtan uca yedeklendiği bir power distribution, 2.5 km 10G fiber kablolama, 40 km Cat6 kablolama, eşi görülmemiş bir hassasiyetle yapılmış montajlar, software kurulumları, optimizasyonlar projeye niçin yılın en iyi projesi ödülünün layık görüldüğünü çok iyi anlatmaktadır.

Alışveriş merkezi içinde nerdeyse sıfır kör nokta kalacak şekilde yerleştirilmiş kameralar hiç kimsenin dikkatini çekmeyecek, rahatsız etmeyecek şekilde dizayn edilmiştir. 7/24 çalışma sistemine uygun kendi kendine bakım yapabilen bir alt yapı kurulmuştur. Örneğin tüm kameralar auto-focus özelliğine sahip olduğu için bulanık görüntü diye bir sorun tamamen ortadan kaldırılmıştır. Kayıt sunucuları kendi içinde yedekli yapıya sahipken birbirlerini de gözetler ve sorun halinde otomatik üzerindeki yükleri dengeleyecek şekilde çalışır bir kurgu oluşturulmuştur. Ortam izleme konusunda çok yüksek hassasiyet seviyesine sahip bir otomasyon kurularak; elektrik problemlerini elektrik teknisyenlerine, Dell ürünlerinin sorunlarını Support assist merkezine, soğutma iklimlendirme sorunlarını mekanik teknisyenlere anında bildiren çok yönlü çalışan bir otomasyon destek sistemi yaşayan son teknolojiler ile donatılmış AVM’ye yakışır bir iş birliği sergilemektedir.

Yaklaşık 1400 adam/saat’lik Radius çalışmasının sonucu olarak ülkemizde de bu denli verimli, yüksek hassasiyetli alt yapıların kurulabilmesi, tüm dünya standartları ile rahatlıkla boy ölçüşebilecek boyutta buna benzer projeleri hayata geçirebilmesi Türkiye Bilişim Sektörünün başarısıdır. Teknoloji yenileme projemizde bir çok firmadan aldığımız teklifler doğrultusunda en son teknolojiyi takip eden Radius firmasında karar kıldık. Doğru seçim yapmanın haklı gururunu en başarılı kamera proje ödülünü alarak yaşadık. Radiusta emeği geçen tüm ekibe ve yöneticilere değerli katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunar, başarılarının devamını dileriz.