Çalışma Saatleri
10:00-22:00

Bakırköy'de Hava
/ 17 °C

€:TL
$:TL

HABERLER

19 Ekim 2015

Haberler

CAROUSEL'DE DEĞİŞİM SÜRECİ BAŞLADI

İstanbul’un öncü ve köklü alışveriş merkezlerinden olan Carousel Alışveriş Merkez’inde büyük yenilenme ve değişim süreci başladı…

1995 yılında İstanbul’un 4. Alışveriş merkezi olarak kapılarını açan Carousel 100’ü aşkın seçkin markası; hazır giyim, ayakkabı, çanta, aksesuar, kozmetik, bowling, sinema ve yiyecek-içecek mekânları ile misafirlerine hizmet vermeye devam etmektedir.

İnşaat, yenileme kapsamında Tabanlıoğlu mimarlık tarafından projelendirilen ek bina ile zemin katta yeni restoran-bistro ve kafe alanları ve açık teraslar, 2. Katta da oluşturulacak geniş dış terasta yiyecek-içecek oturma alanları 7’den 70’e her kesim için keyifli bir buluşma merkezi olacaktır.

İç alanda teknik yenileme kapsamında yeni yönetmeliklere göre yangın, yangın ihbar/otomasyon, cctv, uydu tv, havalandırma, zayıf akım sistemleri, yedek güç %100 kapasite jeneratörleri, asansör ve yürüyen merdivenler yenilenmektedir.

İç mimaride tavan, zemin, duvar, kolon kaplamaları, atrium korkulukları, enerji tasarruflu aydınlatma sistemi ve iç mekânı oluşturan tüm yapısal/dekoratif öğeler yeni tasarıma göre değiştirilmektedir.

Kiralanan alanlar kısıtlanarak misafirlerimizin daha rahat ve konforlu bir ortamda hizmet alabilmeleri için servis alanları genişletilerek yeni bölümler eklenmiştir. Avm bünyesinde bugüne kadar bulunmayan bay-bayan mescit alanı 1. katta ziyaretçilerimizin kullanımına açılacaktır. Wc alanları büyütülerek, sayıları arttırılmıştır. Yeni konsepte göre hijyen koşulları üst düzeyde sağlanacak şekilde geniş kabinlere sahip bay ve bayan ve engelli wc ‘lerimiz hizmete girmiştir. Bebek bakım odası, çocuk wc, ve aile bakım odası tasarlanarak ziyaretçilerimizin hizmetine sunulacaktır.

Bütçe kısıtlanmaksızın yapımı gerçekleşmekte olan renovasyon projemizin amacı ziyaretçilerimizin memnuniyetinin artması ve iş ortaklarımızın mağaza cirolarının yükselmesine katkıda bulunmaktır. İstanbul’ un her kesiminden misafir ağırlayarak önemli bir buluşma ve yaşam merkezi yaratılacak olan carousel’de, müşteri memnuniyeti odaklı tüm ihtiyaçlara cevap verecek renovasyon projesinin 2016 yılı Nisan ayında tamamlanması planlanmaktadır.

Yapımı devam eden tüm bu çalışmalar, konusunda son derece deneyimli proje yönetim ekibi tarafından, AVM’ nin misafirlerine açık olduğu 10.00-22.00 saatleri arasında misafir girişini engellemeyecek şekilde yürütülmektedir. Her biri konusunda uzman elektrik, mekanik, mimari ekiplerin yanı sıra temizlik ve güvenlik ekiplerimizin özverili çalışmaları sayesinde, AVM her sabah kapılarını sorunsuz bir şekilde açmakta olup, çalışmalar bu şekilde devam edecektir.

Yorucu fakat bir o kadar da heyecan verici bu renovasyon sürecinin önemli bir parçası olan değerli markalarımız ve misafirlerimize 1995 yılında ilk açılışımızda olduğu gibi, yaşadığımız heyecan ve coşkuyu bizimle paylaştıkları ve anlayış gösterdikleri için bir kez daha teşekkür ederiz.